Pozor! Od 2. 6. do 12. 6. máme dovolenou. Všechny objednávky učiněné v těchto dnech budou vyřízeny až po 12. 6. 2022. Děkujeme a pochopení.
Zpět do obchodu

Registrace

Co to znamená funkční materiál?Na čem spočívá princip funkčnosti?
Aby se tělo ochladilo, tak se od přírody potí - tím se dostane voda na povrch těla a začne se odpařovat. Z fyziky a chemie víme, že voda, když se odpařuje, tak vzniká chlad a tím se naše tělo začne ochlazovat. Mylná je tedy představa, že abychom se zchladili, tak na sobě musíme mít něco savého. Tím naopak odsajeme vlhkost a tělo se začne více zahřívat - začne se tedy i více potit čímž musí vynaložit více energie a spotřebuje více vody. Tělo se dehydruje a navíc má na sobě další problém - mokré tričko brání odchodu par, které vznikají při ochlazování těla a dochází k zadržování tepla a vlhka. A přesně na takových místech, kde nemůže pokožka dýchat, a nejvíce právě tam, kde dochází ku tření, přichází to, co nechceme - opruzeniny - svědění - pálení a zrudnutí pokožky - v extrémních podmínkách končíte. A to nechcete - musíte přežít, mít energii, volnost pohybu a sucho. A pokud do toho přidáte prudkou změnu teploty - tedy zastavení pohybu a máte na sobě propocené triko, trenky nebo kalhoty, tak asi každý chápe, že pokud se nepřevlékne, nebo nezačne ihned pohybovat, tak má zaděláno na problém.
triko_zetřičtvrtě
O které materiály se jedná?
Funkční materiály můžeme rozdělit mezi umělé a přírodní.
Umělá vlákna jsou většinou z polyesteru nebo polypropylenu. Pokud jsou tato vlákna dutá, tak slouží jako izolace a prádlo pak zadržuje teplo a používá se v chladných podmínkách.
V naší nabídce máme pro letní použití tričko Guardian Angel, které je vyrobeno z polyesterového hedvábí tzv. PESh - velmi jemné, lehké a příjemné tričko.
Za přírodní materiály považujeme například peří anebo ovčí vlnu. V naší nabídce najdete především merino z velmi jedné vlny - superfine, kterou deklarujeme jako 15–18.5 µm - tedy mikrometrů. Tato vlna patří k nejlepšímu, která se používá pro outdoor a extrémní přežití. Lepší už je jen ultra fine, které se na světě vytěží jen několik balíků ročně a je tedy velmi drahá. Její jemnost se dá srovnat s hedvábím a kašmírem a pro outdoorové účely se příliš nehodí.

video s tričkem Guardian AngelMichal Cigánek

 

Proč dát sbohem obyčejným tričkům?

 


Termoprádlo široký


Nezávislá recenze na Guardian Angel
Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení