Zpět do obchodu

Registrace

O nás

Proč a jak vzniklo "Sheephappens"?

V roce 2010 jsem pomáhal se stříháním ovcí na jedné malé novozélandské rodinné farmě.  Při této dřině vám za den projde pod rukou několik set ovcí, vážících od čtyřiceti do šedesáti kilo. Někdy vás pobaví, že mnohdy vyděšené zvíře, udělalo něco, co jste opravdu nečekali a jindy soptíte vzteky, protože se ovce vyválela v trní nebo bodláčí. A tehdy, při této práci, jsem vyslovil: „sheephappens“.

Což v překladu znamená něco ve smyslu: „ovce se stane“, kde ovce nahrazuje jiné anglické, velmi podobné slovo s významem, že špatné věci se zkrátka stávají.

Mé slovo následovně posloužilo jako název pro nově vznikající značku, která s ovcemi nepřímo souvisí.

(Michal Cigánek - dobrodruh a cestovatel)

více o příběhu značky v cestovatelském blogu

 

Obraz032

Jeden ze stolů sloužící ke stříhání ovcí  

 

Kde se vyrábí naše oblečení?

Výrobky Sheephappens jsou vyrobeny (navrženy, upleteny, střiženy a ušity) v České republice, tedy v Čechách a na Moravě. Hlavní důvod není ten, že se chceme chlubit Českou vlajkou, kterou na některých modelech opravdu naleznete, ale ten, že zaměstnáváme naše občany (nikoliv děti v třetím světě) a máme jistotu, že je zboží vyrobeno kvalitně a ekologicky. U nás dohlédneme na férové mzdy, férové a šetrné zacházení s životním prostředím a omezíme přepravu přes naší planetu.

 

WP_20160706_12_52_03_Pro

Přípravné práce na šití merino jemného a teplého trička s krátkým rukávem.

Zpět do obchodu