Cannibal Gorge - Nový Zéland

Cannibal Gorge - nejprve k názvu. V překladu Kanibalova rokle byla pojmenována díky velkému nálezu lidských kostí. Pravděpodobně šlo o mrtvé z nějaké války, a protože původní obyvatelé Nového Zélandu své válečné oběti jedli, tak bylo toto místo pojmenováno takto romanticky.

 

 
Zimu 2020 už máme za půlkou a chystáme se na Cannibal Gorge Hut. Z Hanmer Springs, kde jsme prohřívali záda v lázních, vyrážíme směr Lewis Pass. Zde necháváme auto a jdeme pěšky směr a na Ada Pass. Postupujeme rychle i přes to, že v některých místech jsou polomy a sesuvy. Ve dvou případech musíme i horolézt. Odměnou je nám krásné a klidné místo ve srubu Cannibal Gorge.
 
 
Druhý den se vydáváme do sedla Ada Pass ke stejnojmennému hutu. Odtud se ještě tentýž den vydáváme zpátky k autu, abychom se vyhnuli bouři jež má zítra přijít, a ta by nás mohla uzamknout v horách. Opět testujeme naší outdoor značku oblečení Sheephappens z novozélandské merino vlny, kterou vyrábíme v České republice, ale vlna pochází z novozélandských ovcí merino. Dobře se osvědčuje pružný Ormus z velmi silného materiálu, takže o něm můžeme mluvit už jako o tenčím svetru.
 
 

 

Široký trička 2