Pozor! Od 2. 6. do 12. 6. máme dovolenou. Všechny objednávky učiněné v těchto dnech budou vyřízeny až po 12. 6. 2022. Děkujeme a pochopení.
Zpět do obchodu

Registrace

Čím překvapí Mladá Boleslav?

Kdo zavítá do Mladé Boleslavi za památkami, tomu jistě neujde hrad, radnice nebo náměstí. Co nás však při prohlídce Staroměstského náměstí zabavilo, a co bylo největším zpestřením už tak malebného koutu?

WP_20170326_15_47_28_Pro

První věcí jsou kovové „sochy“ v horní části náměstí, jež mají připomínat vrby. Jedná se o zajímavé konstrukce z kovu, které nejsou jen uměleckými plastikami, ale ukrývají i zařízení na přenos zvuku. Každý tak může do vrb mluvit a jeho slovo prý může slyšet posluchač u jiných vrb. Zvuková zařízení se nám však nepovedla otestovat, neboť jsou s největší pravděpodobností, po zimě ještě vypnuta. 

WP_20170326_15_15_06_Pro

Další zajímavostí je kašna v podobě koryta řeky Jizery, které se nachází právě v místech s největším výskytem vrb. V korytě řeky jsou vyznačena místa, kde se nachází jednotlivá města. Součástí kašny jsou jak vrby, tak i koupající se lidé.

Poslední zajímavostí na náměstí, kterou bych chtěl zmínit je podzemní areál volnočasových aktivit, který ocení zejména vaši potomci, kteří zde mohou řádit, ale dozví se i nějaké zajímavosti o Českém ráji. Vstup je 20 korun pro dospělé a pro děti 10.

WP_20170326_15_11_40_Pro

 

Michal Cigánek

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení