Čím překvapí Mladá Boleslav?

Kdo zavítá do Mladé Boleslavi za památkami, tomu jistě neujde hrad, radnice nebo náměstí. Co nás však při prohlídce Staroměstského náměstí zabavilo, a co bylo největším zpestřením už tak malebného koutu?

WP_20170326_15_47_28_Pro

První věcí jsou kovové „sochy“ v horní části náměstí, jež mají připomínat vrby. Jedná se o zajímavé konstrukce z kovu, které nejsou jen uměleckými plastikami, ale ukrývají i zařízení na přenos zvuku. Každý tak může do vrb mluvit a jeho slovo prý může slyšet posluchač u jiných vrb. Zvuková zařízení se nám však nepovedla otestovat, neboť jsou s největší pravděpodobností, po zimě ještě vypnuta. 

WP_20170326_15_15_06_Pro

Další zajímavostí je kašna v podobě koryta řeky Jizery, které se nachází právě v místech s největším výskytem vrb. V korytě řeky jsou vyznačena místa, kde se nachází jednotlivá města. Součástí kašny jsou jak vrby, tak i koupající se lidé.

Poslední zajímavostí na náměstí, kterou bych chtěl zmínit je podzemní areál volnočasových aktivit, který ocení zejména vaši potomci, kteří zde mohou řádit, ale dozví se i nějaké zajímavosti o Českém ráji. Vstup je 20 korun pro dospělé a pro děti 10.

WP_20170326_15_11_40_Pro

 

Michal Cigánek