Pozor! Od 2. 6. do 12. 6. máme dovolenou. Všechny objednávky učiněné v těchto dnech budou vyřízeny až po 12. 6. 2022. Děkujeme a pochopení.
Zpět do obchodu

Registrace

Montecarlo a Češi

Když někoho uslyšíte mluvit o Montecarlu, tak vás asi jako první napadne, že mluví o Monaku, nebo o hazardu. Toto Montecarlo však leží v Toskánsku a máme k němu bližší vztah než k Monaku. Jak je to možné? Říkáte si, co bychom mohli mít společného s nějakým městem v Itálii?
Montecarlo je totiž pojmenované po Karlu IV., kterého není třeba blíže představovat. Když náš král Jan Lucemburský působil v Itálii a rozšiřoval zde svůj vliv, podařilo se mu získat jedno z nejdůležitější strategických míst mezi městy Lucca, Pisa a Florencií.

Neušlo mi, že nynější pevnostní městečko má partnerské vztahy s naším Karlštejnem. Nepodařilo se mi však zjistit, zda máme něco společného se lvem který je zde znázorněn nad jednou z bran, a také si kladu otázku, zda vlajka města Lucca, které patřilo Janu Lucemburskému, a jež mělo Montecarlo bránit, nemá něco společného s naší královskou vlajkou.

Michal Cigánek

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení