Pozor! Od 2. 6. do 12. 6. máme dovolenou. Všechny objednávky učiněné v těchto dnech budou vyřízeny až po 12. 6. 2022. Děkujeme a pochopení.
Zpět do obchodu

Registrace

Let IranAir

Hodně lidí zajímá, jaké to bylo letět s IranAir. Protože si to přesně nepamatuji, a vyprávím to vždy trochu jinak, tak jsem sem dal úryvek z deníku, kde to mám nejpřesněji zachycené.

Letadlo se líně rozjíždělo po startovací dráze a skoro mně připadalo, že se mu do vzduchu moc nechce. Když se začalo líně zvedat ze země, škrtlo zadkem o dráhu. Hrklo ve mně a pár lidí v letadle heklo. Letuška však byla v klidu a její úsměv, který říkal: „ale to se stává denně“ mě nechal klidným. Jak jsem se později dozvěděl, tak se toto opravdu občas stane. Let IranAir probíhal jinak celkem bez problémů, dostali jsme svačinku a zanedlouho se schylovalo k přistání. Letuška se opět usadila vedle, a pak se to stalo. Když dělal pilot jeden z náklonů, začalo v letadle divně praskat a dunět. Možná se jednalo o podvozek, ale mě v tu chvíli přišlo, že se trupem letadla valí obrovská koule. Skoro se mi zdálo, že mně i nadzvedla nohu, jako když v kanoi najedete na balvan. Ten zvuk připomínal bílou kouli, když trefíte do díry a valí se kulečníkovým stolem. Přiznávám se, že jsem měl, jak se říká lidově „bobky“. V letadle to začalo skřípat a já si snažil vnutit myšlenku, že se jedná o podvozek, zatímco někdo vzadu křičel: „Alláh“. Když jsme dokroužili nad letištěm a šli na sestup, tak sem z výrazu té výborné „herečky“ letušky nic nepoznal. Je to koneckonců jejich práce. Znovu se však koule valila trupem. Čekal jsem všechno jen ne to, že hladce a bez problému přistaneme, a že prádlo zůstane suché. „UF“ pomyslel jsem si, „uf“ vypadlo z některých cestujících. Jsme v Isfahánu.
16711840_1259298810814780_6641108908788333615_n
Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení