Pomoc s výběrem dobrých bot - značky

 

Toto je subjektivní pohled na několik značek bot, se kterými buď mám nějaké zkušenosti, nebo jsem se o nich dozvěděl od přátel či z různých recenzí. Námětem mi byl dotaz na výběr značky a nebudu se tedy snažit o hodnocení různých modelů a jejich využití, ale čistě o můj osobní dojem, který mám buď z osobní zkušenosti, nebo z doslechu. Úkolem je trochu pomoci s výběrem značky a nikoliv s konkrétním druhem boty pro konkrétní aktivity.

 

Lowa: osobní zkušenost cca 2000 km se třemi modely – hodnotím za 2 (školní známkování).

Garmont: osobní zkušenost cca 300 km jeden model – skončilo reklamací a výměnou za jiné zboží - hodnotím za 5 (školní známkování).

Scarpa: osobní zkušenost cca 600 km – dva modely – první model byl vyměněn za druhý při reklamaci – hodnotím za 3 (školní známkování)

Hanwag: zkušenost známého hodnocena velmi kladně – boty by doporučil.

Asolo: Zkušenost z rodiny – kladně – boty by doporučil.

Mammut: osobní zkušenost cca 150 km – reklamace za jiné. Hodnotím školní známkou 5.

Meindl: zkušenost kolegy z práce – hodnotí velmi kladně a velmi doporučuje.

 

Toto je tedy jen krátké a rychlé ohlédnutí za značkami bot určených pro turistiku a nijak nehodnotí jejich využití pro různé druhy, aktivity a terén.

Na závěr bych ještě rád dodat takový osobní pocit. Ze zemí, ze kterých boty pochází, se nám nabízí Německo, Švýcarsko a Itálie. Trochu na mě působí, že se dají duchem srovnat i s automobilovým průmyslem daných zemí. V případě Švýcarska, které auta nevyrábí, to sice není s čím srovnat, ale možná právě proto si jejich model získal i takové hodnocení.

 

Pokud máte i vy nějakou zkušenost s botami, tak nám ji prosím sdělte třeba do komentáře. Třeba pomůžete ostatním si vybrat.

 

Michal Cigánek

 

hanwag-003.png