Zpět do obchodu

Registrace

Pomoc s výběrem dobrých bot - značky

 

Toto je subjektivní pohled na několik značek bot, se kterými buď mám nějaké zkušenosti, nebo jsem se o nich dozvěděl od přátel či z různých recenzí. Námětem mi byl dotaz na výběr značky a nebudu se tedy snažit o hodnocení různých modelů a jejich využití, ale čistě o můj osobní dojem, který mám buď z osobní zkušenosti, nebo z doslechu. Úkolem je trochu pomoci s výběrem značky a nikoliv s konkrétním druhem boty pro konkrétní aktivity.

 

Lowa: osobní zkušenost cca 2000 km se třemi modely – hodnotím za 2 (školní známkování).

Garmont: osobní zkušenost cca 300 km jeden model – skončilo reklamací a výměnou za jiné zboží - hodnotím za 5 (školní známkování).

Scarpa: osobní zkušenost cca 600 km – dva modely – první model byl vyměněn za druhý při reklamaci – hodnotím za 3 (školní známkování)

Hanwag: zkušenost známého hodnocena velmi kladně – boty by doporučil.

Asolo: Zkušenost z rodiny – kladně – boty by doporučil.

Mammut: osobní zkušenost cca 150 km – reklamace za jiné. Hodnotím školní známkou 5.

Meindl: zkušenost kolegy z práce – hodnotí velmi kladně a velmi doporučuje.

 

Toto je tedy jen krátké a rychlé ohlédnutí za značkami bot určených pro turistiku a nijak nehodnotí jejich využití pro různé druhy, aktivity a terén.

Na závěr bych ještě rád dodat takový osobní pocit. Ze zemí, ze kterých boty pochází, se nám nabízí Německo, Švýcarsko a Itálie. Trochu na mě působí, že se dají duchem srovnat i s automobilovým průmyslem daných zemí. V případě Švýcarska, které auta nevyrábí, to sice není s čím srovnat, ale možná právě proto si jejich model získal i takové hodnocení.

 

Pokud máte i vy nějakou zkušenost s botami, tak nám ji prosím sdělte třeba do komentáře. Třeba pomůžete ostatním si vybrat.

 

Michal Cigánek

 

hanwag-003.png

 

 

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení