Pozor! Od 2. 6. do 12. 6. máme dovolenou. Všechny objednávky učiněné v těchto dnech budou vyřízeny až po 12. 6. 2022. Děkujeme a pochopení.
Zpět do obchodu

Registrace

Výstup a sestup Glittertinden - Norsko

Glittertinden je druhá nejvyšší hora Norska 2464 m, která je zajímavá tím, že byla dříve první nejvyšší horou Norska. Bohužel ledovce tají, a tak získal prvenství Galdhoppigen s 2469 metry. Výstup doporučuji ze strany od chaty Glitterheim, který není tak strmý, takže je čas na focení. Sestup buď tou samou cestou nebo směrem do Spitterstulen. Tato trasa je však náročnější. Ideální jako dvoudenní výlet s okruhem kolem hory. Vrchol Glitterinden je strmý a zasněžený, proto se v případě, že sníh zmrzne doporučují mačky a cepín. Avšak v létě za dobrého počasí je hora dostupná i bez maček. Já bych si je však pro jistotu vždy vzal. Nebezpečí trhlin v ledu nehrozí, ale kraji hory se vždy vyhněte! A nepřibližujte se k němu.

Video z výstupu zde


 

 

Michal Cigánek

 

Termoprádlo široký

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení