Jak vzniklo triko Guardian Angel

Za mlada jsem byl spíše vyznavačem zeleného nebo vojenského šatstva a nějakým umělým funkčním oblečením jsem spíše pohrdal. Naprosto všechny trička jsem měl z bavlny a trpěl jsem dojmem, že správné tričko je jen s tím cool potiskem optimálně nápisem Diablo. Vesele jsem se tedy potil v savé bavlně a občasnou odřenou kůži z opruzenin v místě popruhů batohu jsem nebral vůbec vážně. Na rozdíl od opruzenin pod trenýrkami nepředstavovala žádnou překážku v pohybu a to, že se můžu potit v jiném oblečení méně, jsem vůbec netušil.

Později jsem začal debatovat s cestovateli, kteří mě seznamovali s výhodami funkčních triček. Samozřejmě jsem jim nevěřil. Nebo myslíte, že je možné, že se potíte proto, že se vaše tělo potřebuje ochladit? A tričko, které pot nesaje, vás ochladí víc než to, které pot nechá na vašem těle? Věříte tomu, že se v nějakém tričku budete potit méně jenom proto, že bude vaše tělo lépe chlazeno a lépe dýchat, a tedy lépe chladit tělo? Já tomu samozřejmě nevěřil, ale všiml jsem si toho, že tyto trička jsou podstatně lehčí a skladnější než bavlněná. Když jsem tedy v Salvation Army (tedy z druhé ruky) na jedno narazil, tak jsem si ho koupil za celých pět dolarů.

Světe div se, ale po několika dnech nošení jsem zjistil, jak mi všichni ti obhájci „funkčnosti“ vytřeli zrak. Nejde ani tak o to, že tyto trička lehko „našťoucháte“ do volných míst v batohu, abyste je pak vyndali jakoby čerstvě vyžehlené. Vůbec nejde o to, že váží naprostý pakatel. Ne. Kouzlo je v tom, že struktura vláken a materiál, z něhož jsou zhotoveny, na sebe neváží vodu. Vodu, limonádu, pivo a samozřejmě, a to je klíčové, neváží pot. Představte si triko, které se na vás nelepí a ani po velké zátěži a pocení neškrábe, protože jeho struktura zůstává stejná. Je stále jemné a šetrné k pokožce a stále zůstává hedvábně jemné. Mimochodem právě i proto tuto jemnost je představováno jako polystyrénové hedvábí. Tzv Pesh.

Ano na cestách se člověk seznámí se spoustou nových věcí a vychytávek, jinými kulturami, jídly, hudbou, postoji, styly a názory a možná si myslí, že doma je nejlíp a knedlíky s pívem jsou nej. Mnohdy to je třeba pravda, ale abyste nedopadli jako já, tak si to raději vyzkoušejte, protože já jsem byl tak spokojen, že jsem ono tričko začal vyrábět tady v Čechách. Jmenuje se Guardian Angel a navrhoval jsem ho tak, abych s ním byl spokojen na poušti i v džungli.

 

Michal Cigánek
facebook: https://www.facebook.com/ciganekmichal

Triko můžete koupit zde: https://www.sheephappens.cz/vyhledavani/?string=guardian

 

IMG_9319b1

 

Guardian Angel - pánský