Molesworth a Saxton na Novém Zélandu

Jdeme na další trek, abychom testovali naše oblečení Sheephappens. Auto necháváme u Molesworth Station a ve velkém vedru vyrážíme vyprahlou novozélandskou přírodou směr Saxton Pass podél Molesworth Stream. Vedro, sucho a dusno. Je zde jen málo stromů. Podél řek a potoků jsou občas vrbičky nebo křoviska, ale jinak je zde většinou jen vyschlá tráva. Opravdový test pro naše letní oblečení. Tričko Guardian Angel, trenýrky Mithril Coil a ponožky Sandstorm Trek. Vše plní svojí funkci perfektně. Scházíme k Acheron River a pár kilometrů na to odbočujeme do Saxton Valley na Saxton Hut. Zde už musíme často brodit Saxton River. Večer se ochladí, takže jsme rádi za teplé merino oblečení Ormus a Andy, které je lehké nezabere tolik místa. Oblečení je z novozélandské merino vlny a od outdoor značky Sheephappens.


Druhý den jdeme zpět, ale tentokrát chceme jít přes Ward Pass. Překonáváme brody a honíme se na loukách se stády krav. Jednou se bojí ony nás, pak se bojíme my jich. Nejdříve je zaháníme směrem k místu, kde je brána, kterou chceme odejít, leč nakonec se karta obrací. Krávy nemají kam utéct, a proto se odhodlají k protiútoku. Nyní jsme to my, kdo zdrhá. Trenýrky drží. Přelézáme vyšší plot s ostnatým drátem u silnice a krávy to vzdávají. Přes plot se jim za námi nechce.
Nyní nás čeká výstup do Ward Pass. Jdeme po kamenité silnici a kousek za průsmykem nám zastavuje farmář z Molesworth. Já se vyhoupnu i se závozníkem a psem na korbu a Péťa si sedne vedle řidiče. Toyota Hilux sviští novozélandskou pustinou, slunce pálí skrz ozonovou díru a my zažíváme jeden z nejlepších zážitků života. „Vítr sviští, v hlavě vám zní ty nejlepší melodie a srdce je plné svobody. To je matějská pro trampy, to je kolotoč pro dobrodruhy, centrifuga vaší mysli, z níž prýští štěstí.“ Za zatáčkou se nám otevírá pohled na obrovské pohoří Kaikoura Range podél kterého jedeme až k farmě a do cíle.