Pozor! Od 2. 6. do 12. 6. máme dovolenou. Všechny objednávky učiněné v těchto dnech budou vyřízeny až po 12. 6. 2022. Děkujeme a pochopení.
Zpět do obchodu

Registrace

Molesworth a Saxton na Novém Zélandu

Jdeme na další trek, abychom testovali naše oblečení Sheephappens. Auto necháváme u Molesworth Station a ve velkém vedru vyrážíme vyprahlou novozélandskou přírodou směr Saxton Pass podél Molesworth Stream. Vedro, sucho a dusno. Je zde jen málo stromů. Podél řek a potoků jsou občas vrbičky nebo křoviska, ale jinak je zde většinou jen vyschlá tráva. Opravdový test pro naše letní oblečení. Tričko Guardian Angel, trenýrky Mithril Coil a ponožky Sandstorm Trek. Vše plní svojí funkci perfektně. Scházíme k Acheron River a pár kilometrů na to odbočujeme do Saxton Valley na Saxton Hut. Zde už musíme často brodit Saxton River. Večer se ochladí, takže jsme rádi za teplé merino oblečení Ormus a Andy, které je lehké nezabere tolik místa.
Druhý den jdeme zpět, ale tentokrát chceme jít přes Ward Pass. Překonáváme brody a honíme se na loukách se stády krav. Jednou se bojí oni nás, pak se bojíme my jich. Nejdříve je zaháníme směrem k místu, kde je brána, kterou chceme odejít, leč nakonec se karta obrací. Krávy nemají kam utéct, a proto se odhodlají k protiútoku. Nyní jsme to my, kdo zdrhá. Trenýrky drží. Přelézáme vyšší plot s ostnatým drátem u silnice a krávy to vzdávají. Přes plot se jim za námi nechce.
Nyní nás čeká výstup do Ward Pass. Jdeme po kamenité silnici a kousek za průsmykem nám zastavuje farmář z Molesworth. Já se vyhoupnu i se závozníkem a psem na korbu a Péťa si sedne vedle řidiče. Toyota Hilux sviští novozélandskou pustinou, slunce pálí skrz ozonovou díru a my zažíváme jeden z nejlepších zážitků života. „Vítr sviští, v hlavě vám zní ty nejlepší melodie a srdce je plné svobody. To je matějská pro trampy, to je kolotoč pro dobrodruhy, centrifuga vaší mysli, z níž prýští štěstí.“ Za zatáčkou se nám otevírá pohled na obrovské pohoří Kaikoura Range podél kterého jedeme až k farmě a do cíle.

 

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení