Pozor! Od 2. 6. do 12. 6. máme dovolenou. Všechny objednávky učiněné v těchto dnech budou vyřízeny až po 12. 6. 2022. Děkujeme a pochopení.
Zpět do obchodu

Registrace

Noční pozorování u osady Jizerka

Utábořili jsme se kousek pod osadou Jizerka, u Královského mostu, kde je na polské straně malý kemp s přístřešky. Na pozorování noční oblohy jsme si vyhlídli místo na české straně břehu, ale do doby než se setmělo, jsme byli nuceni čekat pod přístřešky, jelikož jsme museli čelit drobnému dešti.

 

IMG_7087(Jizerka)

IMG_7090(Jizera)

IMG_7100(budoucí pulci)

V noci jsme dle předpovědi očekávali jasno, ale i po setmění bylo stále pod mrakem. Nařídili jsme tedy budíka na 2 hodiny v noci a zalezli do spacáků. Před druhou hodinou jsem se vzbudil sám i bez budíku. Obloha byla jasná, a tak jsme popadli aparaturu, uvařili čas a vyrazili fotit. Teplota byla asi -1 stupně, což potvrzovala i jinovatka a fakt, že nám zbytek čaje zmrzl. Asi po dvou hodinách jsme vyrazili zpátky do tábořiště a ulehli do spacáků.

jizerka3 (1)(Velký vůz - část Velké medvědice)

Osada Jizerka a její okolí patří k vyhledávaným místům k pozorování noční oblohy díky její odlehlosti od větších měst nízkému světelnému smogu.

kasiopea1 (1)(Kasiopea)

Michal Cigánek

 

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení