Pozor! Od 2. 6. do 12. 6. máme dovolenou. Všechny objednávky učiněné v těchto dnech budou vyřízeny až po 12. 6. 2022. Děkujeme a pochopení.
Zpět do obchodu

Registrace

Koněpruské jeskyně

Od začátku dubna bude možné opět navštívit nejdelší jeskynní systém v Čechách - Koněpruské jeskyně.  Nachází se pod návrším zvaným Zlatý kůň, v blízkosti vesnice Koněprusy nedaleko Berouna. 

 WP_20170325_16_23_44_Pro

(pohled směrem Vojenský újezd Brdy)

Jeskyně samotné však nejsou jediným lákadlem k návštěvě tohoto místa. Kromě krasových jeskynních úkazů a místní speciality tzv. Koněpruské růžice (obsahující opál) si můžete z vrchu Zlatého koně užít i nádhernou vyhlídku do okolí. Za zmínku stojí zejména severní pohled na Svatojánskou skálu. Jihovýchodní, do Vojenského újezdu Brdy, pak snad připomíná pohled starých Čechů, kteří přišli osídlit nedaleký Tetín nebo dokonce výhled pravěkých lidí obývající zdejší jeskyně už před 13000 lety. Blízké okolí je pro mnohé rušeno lomy, které celý jeskyní komplex obklopují. Díky těžbě vápence však došlo k objevení tohoto jeskynního komplexu.

Za zmínku stojí také hojný výskyt koniklece, který lze spatřit na místních loukách.

WP_20170325_16_51_18_Pro

 (Koniklec a šiška borová)

Michal Cigánek

 

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení