recenze trička Duriel Long

Triko Duriel long – dámský  velikosti M a L bylo nošeno majitelkami, po dobu jednoho měsíce, denně jako první vrstva. V rámci testu triko Duriel long nebylo práno. V rámci pracovní aktivity denně cca hodina jízda na koni, cca 40 min. namáhavé fyzické práce (kydání koňského výběhu v nepříjemných blátivých podmínkách letošní zimy) a cca 10km chůze při terapiích.

 Materiál Duriel long je velmi příjemný, nedráždí pokožku, triko je hebké a příjemné. Má dobře vyřešené švy. Naprosto dokonale plní svou funkci. Díky 100% obsahu merina splňuje i podstatnou vlastnost  materiálu a totiž snadné hygienické udržování trika bez zápachu po delší dobu bez praní. Triko Duriel long stačí pouze větrat, a i když bylo propocené, materiál pach neváže a triko je možno nosit opakovaně bez praní. Toto jsme opravdu vyzkoušely celý měsíc, přičemž na obědy docházíme do restauračního zařízení a nikdo se nad námi nepozastavoval…;o).

 Problematická je postranní cedulka. Je sice určena k odpárání, ale ne každý uživatel to zná. Je našita velmi pečlivě a párání je třeba se chvíli věnovat. Pravdou zůstává, že materiál nášivky na boku je tak nepříjemný, že odpárání asi každého napadne.

Nášivka za krkem ale není o moc příjemnější a už je našita napevno. Bylo by příjemnější zvolit jiný materiál.

 Délka rukávů je u obou velikostí optimální. Velkým problémem je pro nás délka trika Duriel long. Myslím, že by mělo dostatečně krýt kyčelní kloub a křížovou kost a v tom případě u obou velikostí chybí 5, spíše 7 cm. Já osobně nosím triko zastrčené ve spodním prádle, je to efektivnější, než mít kyčel krytou bavlněnou vrstvou, ale u tohoto trika sahá spodní lem pouze na horní okraj kyčelního kloubu.

 Triko Duriel long při sebemenším pohybu vykazuje výborné hřejivé vlastnosti. Jako druhá vrstva byla obvykle použita bavlna, vetšinou přiléhavé tílko dlouhé až pod zadek. Jakmile se člověk začne pohybovat a vrstvy se o sebe mírně třou, vlna začne krásně hřát. Celkově jde o velmi funkční a kvalitní triko, jeho největší chybou je nedostatečná délka.

Pokračuje recenzí ponožek Waterwalk

testování pro Sheephappens probíhalo v zimě na začátku roku 2018

 

Mgr. Šárka Smíšková
 
Termoprádlo široký