Hrad Bezděz - Česká republika

Při návštěvě Máchova kraje doporučuji i návštěvu hradu Bezděz. Tato nevšední a ryze gotická stavba opravdu stojí za zhlédnutí. Hrad proslul především tím, že zde Ota Braniborský nechal věznit Václava II.. Romantici pak jistě slyšeli o tom, jak zde čerpal inspiraci Karel Hynek Mácha. Unikátní památka byla vystavěna za pouhých 14 let a nikdy ji nikdo nepřestavěl, a proto se nám dochovala v čistě raném gotickém slohu. Vstupné se platí až po zdolání prudkého kopce před vchodem do hradu, který si můžete prohlédnout buď sami, nebo využít služeb průvodce. Výstup na hradní věž bych doporučil opravdu každému, neboť je zde překrásný výhled do okouzlující české kotliny. Spatřil lze i hrad Houska či vysílač Ještěd. Milovníkům Čtyřlístku pak nemusím připomínat, že se rázem ocitnou v hradu Bezzub a uvidí z výšky Třeskoprsky (tedy Doksy) a rybník Blaťák (Máchovo jezero).
Dole v podhradí je i několik osvěžoven. My jsme navštívili restauraci Pod Lipami, ze které si můžete vychutnat výhled na hrad. Nám i ostatním hostům dopřála obsluha spoustu času, abychom se hradem pokochali, neboť nás nechala čekat vskutku dlouho, než přinesla jídlo. Nebyla to bohužel jediná vada a nebyli jsme jediní, kteří nebyli spokojeni.

 Michal Cigánek

Napadá vás nějaký další nápad kam se podívat? Rádi byste nás sami seznámili s vašimi zkušenostmi z cest, vody, kempů či ohodnotili stravovací zařízení? Dejte nám vědět nebo pošlete vaše fotografie a my se o vaše zkušenosti podělíme s ostatními.


Psát můžete buď do komentářů nebo přímo na e-mail: michalciganek@centrum.cz 

 

IMG_0790b

IMG_0743b

Guardian Angel - pánský

 

Široký trička 2