Pozor! Od 2. 6. do 12. 6. máme dovolenou. Všechny objednávky učiněné v těchto dnech budou vyřízeny až po 12. 6. 2022. Děkujeme a pochopení.
Zpět do obchodu

Registrace

Jak jsem utekl před bouřkou

Švýcarsko - mezi St. Moritz a Pontresina
V předchozím článku jsem psal o tom, jak jsem v létě vzdal výstup na Piz Corvatsch (3451) a zabivakoval v údolí. Jak to ale bylo dál?
Ještě večer jsem si uvařil večeři a četl si. Když už byla tma, tak jsem pozoroval hvězdy nad sebou a blesky nad protějšími svahy. Pak jsem zabezpečil všechna místa proti dešti a spal. Zdálo se mi, že nademnou jezdí vlak (trať tu nebyla) a dělá rámus a lehce jsem se probíral až jsem měl pocit, že se snad na mě valí kameny. Rány jako když se utrhne svah. I země se hýbala jako při zemětřesení. Vjela do mě bázeň, že jsem si snad špatně vybral místo k bivaku a padá na mě lavina. Probudil jsem se vyděšený k smrti, popadl boty do ruky, a už jsem chtěl skákat k nedalekému stromu nad nímž bych se mohl skrčit pod menší skalisko. Ale bylo ticho jako v kostele. Ani hromy už neburácely a jen tu a tam jsem ve tmě zahlédl záblesky. Bouřka byla daleko, daleko za Sv. Mořicem.


Ulehl jsem znovu do vaku a spal až do pěti, kdy mě probudil slabší déšť. Slabý, ale vytrvalý. Asi v sedm hodin, kdy stále lehce pršelo, jsem se rozhodl vstát. Přes pončo jsem vyklouzl ven a přemístil se pod smrk, kde tolik vody napadalo. Uvařil jsem si snídani, zabalil a vyrazil směr Pontresina.

 

Michal Cigánek

krátká trička

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení