recenze Ponožky Waterwalk

 Navazuje na recenzi trička Duriel Long 

Ponožky Waterwalk byly nošeny za stejných podmínek, jako trika. Nošeny byly při nižších teplotách do vojenských bot s teplou, vyjímatelnou vložkou, v teplejších dnech v trekových, nebo kožených pracovních botách. 

Ponožky Waterwalk  jsem nevydržela nosit neprané celý měsíc, nicméně i ty jsem prala poprvé po pěti dnech. Prala jsem ručně – babička mě naučila vychytávku – praní v kbelíku zvonem na čištění odpadů. Materiál se nedře o sebe a tento styl praní je velice efektivní (i na jiné prádlo). 20 „šťouchů“ na ponožky bohatě stačí. Prala jsem ve mírně teplé vodě, ve které bez potíží lze udržet ruku. Ve vodě stejné teploty jsem i máchla (při rozdílu teplot – máchání ve studené – se  vlna sráží a filcovatí, proto je špatné prát vlnu v pračce ale to asi víte). Používám gelový prací prostředek s marseillským mýdlem, je jemný a „nízkochemický“. Při ždímání ponožek odstředěním v pračce na 1200ot schnou vcelku přiměřeně, při vyždímání v ručníku (ponožky položím vedle sebe na suchý ručník a zaroluji, válec pak ještě pomačkám (voda se nasaje do ručníku) bylo schnutí podstatně delší, i při pokojové teplotě neuschly do rána, až do odpoledne druhého dne (praly se večer). Ždímání ponožek klasickým kroucením nevyužívám, je podle mne agresivní k materiálu.

Při praní ponožky velmi masivně pouští barvu, až mě to překvapilo, i když jsem z batikování zvyklá na ledaccos.

Ponožky Waterwalk po tří až pětidenním nošení nevykazují žádný zápach. Nejsem schopna posoudit, jak je to v případě nohou, jejichž majitel má se zápachem či nadměrným pocením problém, protože tento neduh mě naštěstí nestihl. Platí tedy, že v horách mám jeden pár ponožek na nohou a druhý se větrá na batohu, aby byly druhý den čisté a k použití.  

Před prvním praním byly vlastnosti ponožek překvapivě horší, než po něm. Při chůzi a zahřívání nohou cirkulací krve i třením o botu dobře hřály, ale v klidu jsem cítila zavlhlou, zpocenou nohu. Když jsem se znovu začala pohybovat, stav se rychle upravil, ponožky opět hřály a pocit vlhka zmizel. Po prvním vyprání už se pocit vlhkých nohou nedostavuje.  

Ponožky  Waterwalk  na mne působí až dost volným dojmem. Myslím, že by mohly více a silněji (z hlediska pružnosti) obepínat nohu. Po denním nošení bez vyprání jsou už dost vytahané.   Praní tvar obnoví, otázkou zůstává jak dlouho se to bude dít. Je příjemné, že nemají horní lem a neškrtí, ale na můj vkus jsou volné až příliš a to mám širokou nohu s vysokým nártem. 

V botách s vyjímatelnou vložkou se občas shrnují pod patou, toto shrnutí je však minimální a nepokračuje (některé ponožky umí tyto boty stáhnout až na špičku nohy). V trekových botách drží dobře, jen při zouvání jdou i s botou, což může být za nízkých teplot ve venkovním prostředí nepříjemné.

 testování pro Sheephappens probíhalo v zimě na začátku roku 2018

 

Mgr. Šárka Smíšková
 
 

 
 
Waterwalk merino ponožky