Pozor! Od 2. 6. do 12. 6. máme dovolenou. Všechny objednávky učiněné v těchto dnech budou vyřízeny až po 12. 6. 2022. Děkujeme a pochopení.
Zpět do obchodu

Registrace

Zrušením EET u plateb online podpořil soud drobné podnikatele

Začátkem tohoto roku zrušil soud povinnost elektronické evidence tržeb - EET pro platby kartou online. U tohoto způsobu vydávání účtenek EET se jednalo o nesmyslné šikanování eshoperů. Tudíž to byla ve skutečnosti až moc soudní, jež skutečně pomohla drobným podnikatelům, kteří se čistě z principu nepřipojili do EET. A proč by také měli, když po sobě platby online zanechávají jasnou elektronickou stopu? EET na ně se vztahující byla jen šikanou za účelem získání dat o jejich provozu. Celé jaro a léto tak šlo v mnoha obchodech platit pohodlně online a je patrné, že dřívější povinnost EET tyto podnikatele poškodila. A nejen je - s možností platby online se zlepšují i služby pro spotřebitele. Příkladem je třeba obchod Sheephappens s mladou značkou českého sportovního oblečení, které si klade za cíl nejen zisk, ale i podporu domácího trhu, drobných dílen a prodejců.

Michal Cigánek


Termoprádlo široký

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení