Jak o vlnu pečovat?

Merino Sheephappens je zhotoveno z vlny merino super soft. U tohoto materiálu se doporučuje praní v ruce a pouze kvalitními pracími prostředky, které jsou určené pro vlnu. Merino má úpravu pro praní v pračce, ale vlna přitahuje všechny nitky a chloupky z jiného oblečení. Na funkčnost to vliv nemá, ale na vzhled může. Pro praní v pračce volte teplotu 30 stupňů a nepřidávejte aviváž. V případě, že se nejedná o silné znečištění, stačí prádlo pouze vyvětrat. Prádlo z merina určitě nepatří do sušičky, ale třeba na ramínko nebo šňůru ve stínu, nikoliv na přímé slunce. Žehlení není třeba.

Je vhodné po vyndání z pračky oblečení trochu protřepat a čas od času ho trochu protáhnout. Podobně jak jsme zvyklí protahovat bavlněná trička, ale u vlny to stačí jen čas od času a jemněji. Také podle toho, jak se nám výrobek tvaruje.

Merino vlnu, a zvláště pokud jde o 100% merino výrobek, je nejlépe skladovat s přípravky, které odpuzují mola šatního. Pro mola šatního je vlna lahůdkou a velmi rád si na ní pochutnává. Nejlepší prevence proti molům je časté používání výrobků z vlny (a jejich občasné praní) nebo jejich občasné provětrání. Proto, pokud máte ve skříni vlnu, tak často větrejte, používejte přípravky na odpuzování molů.

13442432_677442319110485_2487278667906857891_o