Pozor! Od 2. 6. do 12. 6. máme dovolenou. Všechny objednávky učiněné v těchto dnech budou vyřízeny až po 12. 6. 2022. Děkujeme a pochopení.
Zpět do obchodu

Registrace

Jak o vlnu pečovat?

Merino Sheephappens je zhotoveno z vlny merino super soft. U tohoto materiálu se doporučuje praní v ruce a pouze kvalitními pracími prostředky, které jsou určené pro vlnu. Merino má úpravu pro praní v pračce, ale vlna přitahuje všechny nitky a chloupky z jiného oblečení. Na funkčnost to vliv nemá, ale na vzhled může. Pro praní v pračce volte teplotu 30 stupňů a nepřidávejte aviváž. V případě, že se nejedná o silné znečištění, stačí prádlo pouze vyvětrat. Prádlo z merina určitě nepatří do sušičky, ale třeba na ramínko nebo šňůru ve stínu, nikoliv na přímé slunce. Žehlení není třeba.

Je vhodné po vyndání z pračky oblečení trochu protřepat a čas od času ho trochu protáhnout. Podobně jak jsme zvyklí protahovat bavlněná trička, ale u vlny to stačí jen čas od času a jemněji. Také podle toho, jak se nám výrobek tvaruje.

Merino vlnu, a zvláště pokud jde o 100% merino výrobek, je nejlépe skladovat s přípravky, které odpuzují mola šatního. Pro mola šatního je vlna lahůdkou a velmi rád si na ní pochutnává. Nejlepší prevence proti molům je časté používání výrobků z vlny (a jejich občasné praní) nebo jejich občasné provětrání. Proto, pokud máte ve skříni vlnu, tak často větrejte, používejte přípravky na odpuzování molů

Zpět do obchodu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení